- Potovanja (559)
- Novo
- Ne spreglej
- Hoteli
- Opatija in Kvarner
- Namestitve smučanje
- Istra
- Mobilne hiške
- Zimske počitnice
- Glamping in kampiranje
- Apartmaji
- Terme
- Terme Čatež
- Križarjenja
- Šolske počitnice
- Velika noč
- Vikend paketi
- Hrvaška
- Dalmacija
- Luksuzni oddihi
- Slovenska Obala
- Metropole
- Narava in sprostitev
- First minute
- Za hišne ljubljenčke
-
Prikaži vse iz kategorije:
- Hoteli
- Metropole
- Ostali hoteli
Bosanske piramide in Sarajevo! SUPER CENA za edinstven 2-dnevni izlet v Sarajevo z ogledom bosanskih piramid: avtobusni prevoz + cestnine in cestne pristojbine + 1x nočitev v dvoposteljnih sobi hotela 3*/4* v Sarajevu + spremstvo slovenskega vodnika + osnovno nezgodno zavarovanje!
V tej ponudbi lahko izberete tudi 3-dnevni izlet k bosanskim piramidam z vodeno meditacijo za 145 €.
Zgodba o bosanskih piramidah se je začela 2005 leta, ko je raziskovalec Dr. Osmanagić opazil, da imajo hribi okrog Visokog pravilno piramidno obliko in da je orientacija strani piramidalnega griča enaka stranem sveta. Na osnovi teh dejstev je prišel do spoznanja, da so piramide v Visokem, zgrajene v davni preteklosti, delo človeških rok…
Ali bo treba učbenike napisati na novo?
1. dan: LJUBLJANA – ZAVIDOVIĆI – VISOKO – SARAJEVO
Odhod avtobusa v zgodnjih urah in vožnja mimo Zagreba, Slavonskega Broda in Doboja v Zavidoviće. Ogled ogromne kamnite krogle – največje na svetu, ki tehta 40 ton in kjer se bomo prvič vprašali kdaj, kako in katera civilizacija je uspela narediti to kroglo. Po ogledu odhod v Visoko pri Sarajevu in ogled »bosanskih piramid«. Na Belvederu se bomo seznanili s piramidami in se povzpeli na severno stran piramide Sonca do ogromnih megalitnih blokov s katerimi je prekrita piramida. Zaustavili se bomo tudi na močnih energijskih točkah in oglede nadaljevali v Vratnici z obiskom Tumulusa - 35 metrov visokega kamnitega templja obloženega z megalitnimi ploščami težkimi od 10 do 25 ton.
Pozno popoldne prihod v mesto na bregovih reke Miljacke, kjer se stikata arhitekturi vzhoda in zahoda. Sarajevo je ohranilo številna obeležja iz rimskega obdobja, srednjega veka, osmanskega obdobja (številni hamami - kopališča, karavan saraji, sahat kula...) in iz avstroogrskega obdobja (pošta, mestni muzej, stara viječnica, narodna knjižnica). Sprehod mimo stare Viječnice do Gazi Husrevbegove džamije in prosto na slikoviti Baščaršiji, s številnimi čevabdžinicami, prodajalnicami bureka, trgovinicami in rokodelskimi delavnicami, kjer si boste lahko privoščili slastne čevapčiče s kajmakom. Zvečer nastanitev v hotelu in nočitev.
2. DAN: SARAJEVO - VISOKO, BOSANSKE PIRAMIDE – TRAVNIK – JAJCE – BANJA LUKA - LJUBLJANA
Po zajtrku odhod v Visoko. Vstopili bomo v predzgodovinski podzemni labirint v Ravnah, s številnimi podzemnimi hodniki, prostori, keramičnimi ploščami s starodavno pisavo in najvišjo koncentracijo zdravilnih negativnih ionov – 36.000 negativnih ionov na kubični cm (iz medicine vemo, da negativni ioni uničujejo bakterije in viruse). V tunelih presenetljivo ni sevanja, kar pomeni, da celice v telesu nimajo več naravnih sovražnikov in lahko začnejo proces samozdravljenja in regeneracije, kar odlično deluje na človeški organizem. Celotna piramida deluje kot instrument »zdravilnosti« in omogoča ponovno vzpostavljanje osnovnih sistemov v organizmih. Po ogledu nekaj prostega časa za meditacijo ali individualne oglede podzemnih tunelov in za sprehod po arheološkem parku Ravne 2.
Po ogledih vožnja v Travnik. Ogled mesta, ki je bilo v preteklosti sedež turških vladarjev Bosne in Hercegovine. Sprehod po starem mestnem središču kjer bomo spoznali zakaj so Travnik poimenovali »evropski Istanbul«. Travnik je tudi rojstni kraj Iva Andrića, pisca romana »Most na Drini. Nadaljevanje potovanja do Jajca, postanek za ogled slapov na reki Plivi in vožnja skozi slikovito dolino Vrbasa in mimo Banja Luke proti domu. Prihod v Ljubljano v poznih nočnih urah.
Ne spreglej ostalih super ponudb
Oddih s polpenzionom v PRENOVLJENEM Remisens Hotelu Lucija 4* v Portorožu
Otrok do 12. leta GRATIS! V tej ponudbi so na voljo tudi druge opcije - ne spreglejte vseh med dodatnimi možnostmi!
Zimski oddih s polpenzionom v Hotelu Admiral 4* v mondeni Opatiji
Doživite čarobno zimo v objemu morja in svežega zraka na hrvaški obali!
Wellness sprostitev ob morju v hotelu Nautica 4* Novigrad
Zagotovite si luksuzni oddih na hrvaški obali! GRATIS otrok do 2,99 let! Ne spreglejte vseh opcij bivanja med dodatnimi možnostmi ponudbe!
Pomladni oddih za 2 osebi v Hotel Resortu Dražica na prelepem Krku
Obiščite nepozabni otok Krk! 1 otrok do 9,99 let brezplačno!
Oddih s kopanjem v apartmaju Lux Plus 4* v Termah Čatež
Preživite krasno pomlad v prijetnem apartmaju in s kopanjem v zimski Termalni rivieri!
Termalni oddih s hišnim ljubljenčkom GH Sava 4* sup, ali Hotel Zagreb 4*
Privoščite si sproščujoč oddih v objemu termalne oaze, kjer so dobrodošli tudi vaši hišni ljubljenčki



